Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Izmēģinājuma auto brauciens: kas tas ir un kāpēc tas ir vajadzīgs?

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Par visām šīm niansēm mēs detalizēti izstāstīsim tālāk mūsu apskatā par testa draiviem.


Ko pircējam dod testa draivs?


Pirmais, kas ir jāzina potenciālajam auto pircējam – ja veiksiet pirkumu uzreiz pēc testa draiva, saņemsiet labu atlaidi no auto salona.


Testa draivs jeb izmēģinājuma brauciens ar jūsu izvēlēto automašīnu dod iespēju personīgi izjust visus šī transportlīdzekļa “plusus” un “mīnusus”. Šādam testa braucienam eksperti iesaka izvēlēties auto modeli pilnā komplektācijā. Tā jums būs vieglāk saprast, no kāda aprīkojuma varēsiet atteikties, izdarot pirkumu. Bet iegādāties automašīnu varēsiet pat bāzes komplektācijā.


Pats galvenais, kas ir jāzina, veicot testa draivu – tas ir bezmaksas pakalpojums! Katrs auto ražotājs uzliek par pienākumu saviem oficiālajiem pārstāvjiem piedāvāt testa brauciena iespēju ikvienam gribētājam. Turklāt testa draivam ir jābūt pieejamam visiem piedāvātajiem modeļiem. Ja esat atnācis uz auto salonu, lai izmēģinātu iepatikušos auto, bet jums ir atbildējuši ar atteikumu vai atrunu “šis auto modelis nepiedalās testa draivos” stilā – neticiet! Visdrīzāk dīleris negrib sagādāt sev liekas klapatas, kaut arī šāda darbība ir pretrunā spēkā esošajai likumdošanai. Lai mainītu šo situāciju, jums ir tikai jāpiezvana uz auto ražotāja “karsto līniju” un jāpaziņo, ka konkrētais dīleris atsakās izpildīt savus pienākumus. Testa draivs tiek veikts jebkurā salonā un pat vismazākajos auto plačos.


Ja esat nolēmis izmēģināt bezceļnieku, ir vērts jau iepriekš vienoties ar salonu par to, ka testa draivam ir jānotiek nevis uz parasta asfalta, bet bezceļu apstākļos. Jo tikai šajā gadījumā jūs varēsiet novērtēt visas pilnpiedziņas automašīnas īpašības! Nav daudzi auto dīleri, kas uzticēs jaunu automašīnu gandrīz nepazīstam cilvēkam.


Lai panāktu kompromisu, auto saloni aprīko speciālus laukumus ārpus pilsētas testa draivu veikšanai ar bezceļnieku. Parasti braucieni notiek brīvdienās. Lai piedalītos šādā pasākumā, jums būs jau iepriekš jāpierakstās uz šādu braucienu, sazinoties ar auto salona menedžeri.


Kā notiek testa draivs


Daži auto saloni aprīko savus laukumus izmēģinājuma braukšanai, bet ir arī tādi, kas izmanto parastos maršrutus, kuri saskaņoti ar CSDD. Izmēģinājuma ceļa segumam nav jābūt ideāli līdzenam, jo vadītājam ir jāizjūt automašīna bedrēs, pagriezienā, kā arī jānovērtē bremzēšanas sistēmas efektivitāte un manevrēšanas potenciāls. Parasti testa draiva maršruts atgādina apli ar sākumu un finišu, turklāt abi punkti ir izvietoti pie auto salona vārtiem.


Cik ilgi var ilgt testa draivs? Braukšanas laiks variējas no 10 līdz 40 minūtēm. Testa draivu jūs veiksiet menedžera klātbūtnē, tāpēc visus jautājumus varēsiet uzdot braukšanas laikā. Ja būs vēlme izmēģināt automašīnu citā maršrutā vai palielinātā ātrumā – šo niansi varēsiet apspriest ar menedžeri. Tomēr ko tādu auto saloni atļauj ļoti reti, gandrīz nekad. Īsi testa draivi ir pieejami ikvienam gribētājam.


Ja esat nolēmis kļūt par PREMIUM klases automobiļa īpašnieku, jums var atļaut testēt transportlīdzekli visas dienas garumā vai vairākas dienas bez menedžera klātbūtnes. Tomēr šāds izmēģinājuma periods ir pieejams tikai pastāvīgajiem auto salona klientiem, kas vismaz reizi gadā šajā salonā iegādājas vienu dārgu auto.


Vairāku dienu testa draivu var atļaut noformēt tikai pārdošanas nodaļas vadītājs. Un kaut arī pats izmēģināšanas process ir pilnīgi bez maksas, klientam nāksies noformēt nepieciešamo apdrošināšanas paketi.


Testa draiva noformēšanā nav nekā sarežģīta: zvaniet uz izvēlēto auto salonu un sarunā ar menedžeri norādiet konkrētu brauciena datumu un laiku, kā arī automašīnas modeli, kuru nolēmāt izmēģināt. Ja jūs jau esat apmeklējis šo auto salonu un iepatikusies automašīna ir pieejama uz vietas, testa draivu varat veikt uzreiz.


Auto dīleri saviem klientiem silti iesaka piedalīties testa draivos, kas tiek organizēti brīvdienās. Darba dienās ceļi ir pilni ar automašīnām un, iespējams, tā dēļ jums neizdosies attīstīt automašīnai vēlamo ātrumu. Turklāt darba dienām ir raksturīgi sastrēgumi uz ceļiem, kā rezultātā tikai pazaudēsiet savu laiku. Ja tomēr gribat veikt testa draivu darba dienās, tad labāk izvēlēties laiku, kad uz ceļiem nav pārāk daudz mašīnu.


Kas būs nepieciešams testa draivam?


Lai veiktu testa draivu, klientam būs jāizpilda daži nosacījumi:

 

 1. Iepriekš jāpasūta testa draivs.
 2. Jāapmeklē auto salons, lai veiktu testa draivu norunātajā laikā un datumā.
 3. Jābūt autovadītāja apliecībai un vismaz 2 gadu auto vadīšanas pieredzei.
 4. Klienta vecums – no 21 gada.
 5. Jābūt pasei.
 6. Nedrīkst būt alkohola reibumā.


Testa draivs neuzliek par pienākumu auto salona klientam ievērot noteiktus dreskoda nosacījumus.


Rekomendācijas un noteikumi


Lai testa draivs būtu veiksmīgs, klientam ir jāzina daži noteikumi un jāievēro pieredzējušu ekspertu rekomendācijas:

 

 • Izbraucot automašīnu no auto salona to vada menedžeris. Klients sēdīsies pie stūres mazliet vēlāk.
 • Visa testa draiva laikā menedžeris atradīsies automašīnas priekšējā sēdeklī.
 • Gan menedžerim, gan klientam ir jābūt piesprādzētiem ar drošības jostām.
 • Atrodoties pie testējamās automašīnas stūres, klientam ir maksimāli jākoncentrējas un pret braukšanu jāattiecas ar īpašu uzmanību.
 • Testa draivs ir jāveic saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem.
 • Jums nav tiesību mērķtiecīgi sabojāt testējamo automašīnu.
 • Vadot transportlīdzekli, ievērojiet menedžera padomus.
 • Klientam ir aizliegts attīstīt pārāk lielu ātrumu un veikt bīstamus manevrus.
 • Veicot testa draivu, klientam ir pienākums būt laipnam un jāciena auto salona darbinieki.

 

Pievērsiet uzmanību! Klientam nav pienākums uzpildīt automašīnu ar degvielu testa draivam, viņam arī nebūtu jāuztraucas par automašīnas tehniskajām problēmām, kas var notikt brauciena laikā un par apdrošināšanas noformēšanu (ja vien tas neattiecas uz ilgstošu lietošanu). Jūs vienkārši sēstaties pie stūres un gūstat baudījumu no braukšanas ar iepatikušos automašīnu!

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem