Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Autoservisa izvēles kritēriji

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Turklāt 82% auto vadītāju atzina, ka auto remonts viņiem sastāda lielu izdevumu daļu to budžetā.


No otras puses, 79% aptaujāto auto īpašnieku atzina, ka autoservisu izvēlas pēc kritērija: auto meistara “komunikabilitāte” un individuāla pieeja klientam. 77% respondentu teica, ka, izvēloties autoservisu, viņi vadās pēc meistara attieksmes pret viņu automašīnu, tas ir, šie auto īpašnieki grib zināt, kāpēc transportlīdzeklim ir nepieciešami konkrēti remontdarbi, ko šie defekti var ietekmēt nākotnē un kādā veidā tie ir iegūti?


Tikai 15% aptaujāto uzskata, ka vēl pirms griešanās autoservisā, autobraucējam ir jāiepazīstas ar cenu politiku remontdarbu tirgū un tikai pēc tam jāvēršas tehniskajā centrā, kas, pēc auto īpašnieka domām, sniedz pakalpojumus par visoptimālākajām cenām. Bet 16% respondentu atzina, ka viņiem remontdarbu cenām nav nekādas nozīmes, viņi vadās tikai pēc remontdarbu izpildes kvalitātes un uz šī pamata izvēlas to vai citu autoservisu. 20% auto īpašnieki, kas piedalījās aptaujā, atzina, ka vēršas tajā autoservisā, ko viņiem ieteikuši tuvinieki vai draugi. Tātad viņi izmanto pazīstamu cilvēku atsauksmes. 3% paziņoja, ka viņu izvēli noteikusi konkrēta autoservisa reklāma, un tieši tāpēc viņi tajā vērsušies. 13% noteicošais izvēles faktors kļuva akcijas, atlaides un bonusi, kurus autoservisi rīko tikpat bieži kā parastie veikali.


18% autoservisa izvēlē vadījās pēc tā atrašanās vietas, tāpēc remontdarbiem izvēlējās tikai tuvākos apkalpošanas centrus. 34% respondentu atzina, ka svarīgi, lai pakalpojumi vai remontdarbi tiktu veikti nekavējoties.


Veiktās aptaujas rezultāti liecina arī par to, ka aptuveni 19% autobraucēju vienkāršus un biežus remontdarbus veic patstāvīgi. Vēl 20% respondentu, lai veiktu remontdarbus, vēršas pēc palīdzības pie tuviniekiem. 27% izmanto kāda neatkarīga autoservisa pakalpojumus. 20% remontē savas automašīnas tikai neatkarīgos autoservisos. Un tikai 14% aptaujāto veic remontdarbus autorizētā autoservisā, kas oficiāli pārstāv viņu transportlīdzekļa ražotāju.


33% Latvijas autobraucēju, lai veiktu remontdarbus, autoservisā vēršas 2 reizes gadā. 23% vēršas 1 reizi vairāk un 8% apgalvo, ka viņiem nevajag vērsties autoservisā katru gadu. Un tikai aptuveni 10% auto īpašnieku veic remontdarbus autoservisā aptuveni 5 reizes gadā un biežāk.


Kam ir jāpievērš uzmanība, izvēloties autoservisu?


Autoservisa meklējumi var sākties ne tikai pēkšņa bojājuma dēļ, jo katram auto īpašniekam periodiski nākas vērsties šādos centros, lai veiktu tehnisko apskati. Tāpēc, lai uzticētu savu automašīnu svešām rokām, pret autoservisa izvēli jāattiecas ļoti atbildīgi.


Kādi faktori ir jāņem vērā, izvēloties autoservisu:

 

  • Autoservisa meistara attieksme pret savu klientu, pieņemot automašīnu un nododot to atpakaļ. Tāpat jāpievērš uzmanība garantijas termiņam izpildītajiem remontdarbiem.
  • Remontdarbu kvalitāte.
  • Remontdarbu un automašīnas rezerves daļu cena.
  • Autoservisa darbinieku kompetence un pieredze.
  • Aprīkojuma līmenis, kas atrodas autoservisā, instrumentu sortiments, kas nepieciešams ne tikai remontdarbu veikšanai.
  • Autoservisa atrašanās vieta, ņemot vērā klienta dzīvesvietu un darbavietu.
  • Remontdarbu veikšanas un pakalpojumu sniegšanas ātrums.


Pietiekami liels autobraucēju skaits izvēlas autoservisu, pamatojoties uz citu auto īpašnieku pieredzi. Bet ir arī tādi auto īpašnieki, kas dod priekšroku noteiktu pārbaudītu meistaru pakalpojumiem vai arī tam, lai autoserviss nodrošinātu iespēju veikt remontu klienta teritorijā.


Pamatojoties uz aptaujas gaitā saņemtajiem skaitļiem, var izdarīt secinājumu, ka autoservisa meistariem visvairāk trūkst komunikabilitātes. Gandrīz vienmēr autobraucējs grib zināt absolūti visu par savu automašīnu, tāpēc viņam vispirms ir jāzina: kāpēc tas notika ar viņa auto, cik maksās remonts, cik būs jāmaksā par jaunajām detaļām, kāpēc remonts un rezerves daļas maksā tieši tik, un ko darīt, ja automašīna atkal salūzīs? Ja komunikācija ar meistaru būs viegla un caurspīdīga, tad klientam neradīsies šaubas par to, ka remontdarbu cena ir paaugstināta vai neatbilst tās reālajai vērtībai.


Panākt savstarpējo sapratni un ciešu sadarbību starp autoservisu un auto īpašnieku var tikai tajā gadījumā, ja uzņēmums, kas sniedz tehniskos pakalpojumus, kontrolēs izpildīto darbu kvalitāti, konsultēs savus potenciālos klientus, izrakstīs rēķinus par veiktajiem pakalpojumiem un saskaņos savas darbības ar pasūtītāju. Autoservisam ir jābūt arī drošam un uzticamam.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem