Galvenā / Jaunumi auto līzinga

Vai ir vērts iegādāties automašīnas līzingā?

Pārbaudi sava auto līzinga reitingu BEZ MAKSAS
Auto līzings no 30EUR/mēnesī
EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.

Daudzi vadītāji un biznesmeņi pārdomā jautājumu “Vai ir vērts iegādāties mašīnu līzingā, ja pilnvērtīgu automašīnas iegādi uzņēmums šobrīd nevar atļauties?” Šajā rakstā izstāstīsim, kā pareizi atbildēt uz šo jautājumu.

 

Pirms 2008.gada krīzes jebkuru produktu iegāde līzingā bija ārkārtīgi populāra nodarbe, biznesmeņi alka iekarot pēc iespējas lielākas tirgus teritorijas, tāpēc viņiem bija nepieciešama visdaudzveidīgākā tehnika, tai skaitā arī automašīnas. Uzreiz pēc krīzes beigām sākās līzinga procentu likmes lejupslīde un pirmās iemaksas samazināšanās. Šobrīd rādītāji ir atgriezušies normā un ir līdzīgi tiem, kādi bija pirms 2008.gada. Bet reizē ar to parādījusies arī jauna īpatnība automašīnu līzinga tirgū: klienti aizvien biežāk interesējas par līzinga nosacījumiem, atstājot auto kredītu otrajā plānā, jo tā ir visefektīvākā metode kā ieekonomēt.

 

 

Viss iekļauts?

Ja uzņēmums ir nolēmis iegādāties līzingā automašīnu vai kādu citu spectehniku, tas noteikti izskatīs dažādu līzinga kompāniju piedāvājumus. Lūk, galvenie kritēriji, kuriem jāpievērš uzmanība:

1. līzinga vienošanās struktūra

 

 • nodokļu,
 • kredīta %,
 • atlīdzība līzinga devējam,
 • investēšanas izmaksas,
 • apdrošināšanas izmaksas.

 

 

2. līzinga maksājumu grafiks.

Šie divi raksturlielumi kopā ļaus redzēt līzingā iegādājamās preces patieso vērtību. Svarīgi arī pievērst uzmanību tam, tieši kādi pakalpojumi ir atrunāti līgumā un ietilpst pakalpojuma cenā, piemēram:

 

 

 • apdrošināšana,
 • muitas noformēšana,
 • akreditīvo maksājuma formu organizēšanas cena līzinga devēja piegādātājiem,
 • mašīnu montāža un sakārtošana,
 • transportēšana,
 • servisa apkalpošana,
 • automašīnas uzlikšana uzskaitē.

 

Lai efektīvi atrastu visizdevīgāko piedāvājumu, jums ir jāņem vērā visas šīs īpatnības vēl pirms darījuma noslēgšanas.

 

Uzmanību, procenti!

Par galveno parametru līzinga programmas izvēlē ir jābūt gada procentiem, bet nekādā gadījumā nevajadzētu izvēlēties produkta sākotnējās vērtības sadārdzināšanu, pārrēķinot gada%. Tomēr arī šeit jūs varat saskarties ar “zemūdens akmeņiem”, piemēram:

 

 1. maksājums jau var sastāvēt no papildus komisijas maksas un apdrošināšanas cenas;
 2. maksājums paredz tikai automašīnas pamatvērtības atmaksu bez nodokļiem un citiem papildus maksājumiem, iemaksām.

 

Pamatojoties uz šādiem daudzpusējiem parametriem piedāvājumos, var nonākt pie secinājuma, ka visvieglāk ir salīdzināt līzinga programmas ar vienādiem raksturlielumiem (lietošanas periods, avanss, grafika veids), salīdzinot ikmēneša maksājumus. Tikai tad ir iespējams redzēt slēpto cenu sadārdzinājumu.

 

Galvenā atslēga – grafiks

Ikvienam uzņēmumam, kuram ir jāizlemj, kādu kompāniju izvēlēties, ir jāveic precīza savas ekonomiskās darbības analīze, lai saprastu, kāds grafiks tam būtu vairāk piemērots. Pastāv 2 grafiku veidi:

 

 • vienmērīgs, ar nelielu ikmēneša slodzi;
 • dilstošs – sadārdzinājums ir sākuma periodā, tāpēc slodze ar laiku kļūst mazāka.

 

Ja ar dilstošo grafiku līzinga cena būs mazāka, tas nenozīmē, ka patiesībā šī ir visizdevīgākā programma. Pati galvenā līzinga priekšrocība ir, piemēram, ja peļņa no biznesa projekta ir aptuveni 25%, bet līzinga gada likme – 14%, tāpēc pirkums būs izdevīgs neatkarīgi no parāda atmaksas grafika veida.

 

Aplikšana ar nodokļiem

Parasti auto, kas iegādāts līzingā, vienmēr tiek ieskaitīts līzinga devēja bilancē, tāpēc tieši viņš maksā nepieciešamos nodokļus, kas tad arī palielina līzinga saņēmēja izdevumu summu. Bet no otras puses šāds nosacījums nereti ļauj arī labi ieekonomēt, jo nodokļi katrā reģionā tiek maksāti dažādās proporcijās. Un, ja līzinga saņēmējs var izmantot šādu atlaidi, tad viņam ir izdevīgi līzingā pirkto mašīnu turēt savā bilancē. Labums ir īpaši redzams lielos darījumos, šajā gadījumā pat 1 vai 2% gadā būs ļoti izdevīgi.

 

Jo ilgāk, jo labāk

Arī līzinga termiņš ir viens no svarīgiem kritērijiem, kas ietekmē jūsu finansiālo slodzi. Parasti tas neietekmē procentu likmi un var ilgt līdz 3 gadiem. Tieši vidējā un mazā līmeņa uzņēmumiem ir nepieciešami ilgāki līzinga atmaksas termiņi, lai maksājumi būtu pēc iespējas mazāki.

 

Vai var pirms termiņa?

Iegādāties mašīnu līzingā un atmaksāt to pirms termiņa – vai tas patiesībā ir izdevīgi? Šajā jautājumā nav viennozīmīgas atbildes, jo līzinga kompānijām nav vienota un precīza koncepcija darbā ar saviem līzinga saņēmējiem: viņi var pieprasīt atmaksāt pilnīgi visus procentus par pilnu līgumā norādīto programmas izmantošanas termiņu. Citi var būt pielaidīgāki un palūgt apmaksāt tikai pusi no % summas, tāpēc šis aspekts ir jāpārrunā vēl pirms darījuma noslēgšanas. Jebkurā gadījumā jums vienmēr ir jāsaprot, ka līzinga attiecības ir ne tikai finansiālas, bet arī mantiskas, vērstas uz ilgstošu atmaksas termiņu. Tieši šo iemeslu dēļ līzingā paņemtu mantu, kas tiek atmaksāta jau pirmajā gadā, ļoti negatīvi uztver kā nodokļu iestādes, tā arī pati līzinga organizācija.

 

Bonuss vai mārketinga triks?

Nereti līzinga kompānija var piedāvāt jums izmantot savus produktus ar 0-2% likmi, t.i., ar ārkārtīgi samazinātu likmi, bet tieši šādu atlaidi jūs varētu izmantot ar korporatīvā klienta tiesībām, tas nozīmē, ka nekāda atlaide jums nemaz netika piešķirta. Vēl viena līzinga devēja viltība: viņš piedāvā līzingā tikai konkrētu ražotāju preci ar 10% atlaidi, bet norādītās cenas salīdzinājumā ar šīs produkcijas tirgus cenām patiesībā ir paaugstinātas. Tāpēc sanāk, ka patiesībā nekādu atlaidi jūs neesat saņēmis. Tāpat līzinga devējs var pieprasīt no līzinga saņēmēja pirmo iemaksu 30-50% apmērā, kaut arī automašīna vēl nav piegādāta un tās transportēšanai var būt nepieciešamas vēl vairākas nedēļas.

 

Tā arī neriskējot?

Izvēloties līzinga programmu, tieši sākotnējā avansa summa var kļūt par izšķirošo un nozīmīguma ziņā apsteigt pat procentu likmi. Tas ir saistīts ar to, ka maz ir vadītāju, kas var atļauties atsaukt 30% no apgrozījuma, lai iegādātos pamatlīdzekļus. Daudzi līzinga devēji izmanto viltību un, lai uzvarētu tenderos, viņi samazina pirmo maksājumu līdz 10%, bet tieši pēc mēneša līzinga saņēmējam ir jāveic otrā iemaksa, kas palielināta šīs atlaides summas apmērā (10%). Tieši šādi dati parādās ekonomiskajos pētījumos, tie ir samērā uzskatāmi, izskatot ikmēneša maksājumus, termiņus, avansus un preču cenu.

 

Svarīga sastāvdaļa – apdrošināšana

Noformējot līzingu, klientam ir jāpārbauda ne tikai tas, vai automašīnai ir apdrošināšanas polise, bet jāiepazīstas arī ar atmaksas nosacījumiem, iestājoties apdrošināšanas gadījumam. Tāpat svarīgi prast novērtēt apstākļus, kādos jums nepienākas zaudējumu atlīdzība saskaņā ar apdrošināšanu. Parasti polisē tiek ierakstīti 2 labuma guvēji: līzinga saņēmējs un līzinga devējs. Tāpēc, ja, iestājoties apdrošināšanas gadījumam, automašīna nav nozagta vai tā nav jāremontē, kompensācija tiek izmaksāta līzinga devējam, bojājumu gadījumā – līzinga saņēmējam.

 

Tā kā līzinga kompāniju var uzskatīt par apdrošināšanas pakalpojumu pircēju vairumtirdzniecības apmēros, tad polises noformēšana, izmantojot līzinga kompānijas starpniecību, parasti notiek daudz ātrāk un efektīvāk. Ja jūs esat vērsies pēc mašīnas līzinga un līzinga devējs nepiedāvā nekādu apdrošinātāju izvēli, tas liecina par to, ka apdrošināšanas cena būs acīmredzami paaugstināta.

Pievienojieties:

Auto līzinga / Auto ķīlas kalkulators

EUR
Kalkulatoram ir informatīvs raksturs
Aizpildot anketu, Jūs neuzņemties nekādas saistības.
IZSKATĪŠANA 30 minūšu laikā
Auto tiek reģistrēts CSDD uz Jūsu vārda
KASKO pēc vēlēšanās
Procentu likme no 2% - 30% gadā* * atkarībā no jūsu ieņēmumiem un kredītvēstures
Kredīta atgriešanas termiņš 3 - 120 mēnešiem